Kabil hastanesinde iki kez vurulan bebek hayatta kaldı !

14 Mayıs Salı günü, Afganistan’ın başkenti Kabil' de doğum hastanesine teröristler tarafından saldırı gerçekleştirildi. Hastanede yeni doğan bebekler, anneler ve hemşireler olmak üzere toplam 24 kişi öldürüldü. Sınır Tanımayan Doktorlar Hastanesi'ne yapılan saldırı bir saat sürdü. Üç silahlı terörist hastaneye girdi her tarafa ateş açtılar.

Bir zamanlar Afganistan

Çok değil, yarım asır öncesinin Afganistan' ının fotoğraflarını görenler sanki bir filmin tekrarını izliyormuşcasına, İran'da yaşananların aynısının bu ülkenin de başına geldiği fikriyle hemfikir. İşte 50'li ve 60'lı yılların Afganistan'ı.

Bir trilyon dolarlık Afganistan

Afganistan, doğal kaynaklar açısından zengin yataklara sahip olup petrol, doğalgaz ve kömür gibi enerji minerallerine, bakır, krom, demir, altın, gümüş, tuz gibi mineral ve maden rezervlerine, cam, seramik, inşaat, kimya ve gübre sanayisinde kullanılan madenlere son olarak çimento yapımında kullanılan klinker, kireç taşı ve kil ile mermer yataklarına sahiptir.

Afgan işçilerini boğmakla suçlanan: İran sınır muhafızları

Herat eyaletinde, çalışmak için İran'a girmeye çalışan 57 Afgan vatandaşı, İran Sınır Muhafızları tarafından işkence edilip nehire atıldı. Afgan işçileri boğularak yaşamlarını yitirdi.